Kam dál?


Životní pojištění a daně

Daňové úlevy se vztahují jen produkty, které obsahují spořící složku životního pojištění. Můžete si odečíst maximálně 12000 Kč ročně z daňového základu. Tzn. můžete ušetřit při 15% daňové sazbě až 1800 Kč. Úlevy jsou určené pouze pro příspěvky na životní pojištění, nikoli na připojištění na úraz, invaliditu nebo nemoc. Váš zaměstnavatel vám může rovněž přispět a to až do výše 24.000 Kč.A odečíst si je z daňového základu. Tuto částku lze libovolně rozdělit mezi životní pojištění a penzijní připojištění. Navíc zaměstnanec z příspěvku zaměstnavatele neplatí sociální ani zdravotní pojištění.

 

Aby měl účastník na úlevy nárok, nesmí pojištění končit dříve než v 60 letech a nejdříve po 60 měsících trvání smlouvy. Další podmínkou je výše pojistné částky, která u smluv s pojistnou od 5-15 let musí být minimálně 40.000 Kč a u smluv nad 15 let musí být minimální pojistná částka 70.000 Kč. A ve finále musí být pojištěná osoba stejná jako ta, která pojištění platí a být plátcem daně z příjmu.

 

 Pokud si chcete spočítat různá pojištění a jejich ceny pak je vám k dispozici naše kalkulačka online. Bez realitky si můžete zařídit výhodný pronájem bytu.

Můžete se informovat, eventuálně uzavřít si další druhy pojištění online za výhodných podmínek: např. nepovinné pojištění vašeho auta Havarijní pojištění, které vám pomůže při řádění různých živlů, stejně tak i Pojištění nemovitosti chaty, chalupy, rozestavěné budovy či stavby. Naopak pojištění domácnosti zajistí, že vám pojišťovna zaplatí škodu např při vykradení, nebo požáru bytu. Zákonné pojištění vozidla - Povinné ručení musí mít každý majitel vozidla. Najděte si to nejlevnější! Jako forma celoživotního spoření aby se člověk, alespoň částečně zabezpečil na důchod slouží státem podporované Penzijní připojištění - zajistěte si zde výhodné podmínky! Pokud jste např. nešikovný, pak je vhodné mít Pojištění odpovědnosti za škodu, které stojí pár stovek ročně a kryje nedbalostí škody, které někomu způsobíte..jinak se tomu říká i Pojištění odpovědnosti (pojistka na blbost), právě z důvodu nepozornosti. Cestovní pojištění vás dá do kupy ve světě, pokud se vám něco nemilého přihodí. Pojištění vozidel popisuje možnosti, ceny a způsoby pojištění plechových mazlíčků.